IDALIV

Idalivkontoret ligger i Sundsvall och vi verkar i hela Sverige, men mestadels i Norrland!

Kontakt-
uppgifter till Ida:

Ida har semester just nu! Kontakta Sussi eller Mia
istället är ni snäll.

ida@idaliv.se

Ida Östlund

VD & föreläsare

Legitimerad sjuksköterska som arbetat i vården sedan

1997 och är specialist inom ambulanssjukvård.

Ida har tidigare arbetat som adjunkt på Mittuniversitetet där hon undervisat sjuksköterskestudenter. Hon har dessutom själv arbetat som bemanningssjuksköterska. Ida brinner för sjuksköterskors profession, arbetssituation och status i samhället. Lång och bred erfarenhet av hälso- och sjukvård gör att hon förstår både verksamheters och sjuksköterskors behov och situation. 

Du kan även kontakta
oss via formuläret: 

 
 
 
Jag godkänner att mina uppgifter behandlas i enlighet med gällande dataskyddsförordning (GDPR)
 
 

Alexandra Larsson

Ekonomiadministratör


Sjuksköterskestuderande Luleåbon Alexandra sköter bl.a. fakturering, löner och pensionsutbetalningar.


E-post: alexandra@idaliv.se

Telefonnummer: 073-536 38 62

Susanne Johansson

Konsultchef & föreläsare

Hon tar hand om anställda och kunder på Idaliv.

Sussi är specialistutbildad sjuksköterska inom ambulanssjukvård och har tidigare arbetat som ledningssjuksköterska på akuten och dessförinnan
inom ambulanssjukvård och primärvård.

Vill du börja arbeta hos oss? Kontakta Mia:

073-022 87 91

mia@idaliv.se

Kontakt-
uppgifter till Susanne:

073-078 94 01

susanne@idaliv.se

Mia Modin

Konsultchef & föreläsare

Hon guidar dig som ny sjuksköterska hos Idaliv rätt.

Mia är leg. sjuksköterska med erfarenhet från ambulanssjukvård, kriminalvård, kommunal sjukvård, vårdavdelningar och chefsjobb inom en region.


Mia har själv jobbat som bemanningssjuksköterska, så hon har god insikt i hur det fungerar, vad man behöver tänka på och kan därmed stötta våra konsulter både före, under och efter uppdrag.

Amanda Thörnlund

Vice VD


Ansvarar för strukturen och utvecklingen i Idaliv. Utbildad inom kommunikation och grafisk formgivning och njuter av att få skapa logotyper och webbsidor.


E-post: amanda@idaliv.se

Telefonnummer: 076-775 25 18

Maria Widmark

Ekonomiansvarig


Maria är Idaliv's administrativa och ekonomiska ankare. Hon kommer att vara föräldraledig maj 2022-maj 2023. 


E-post: maria@idaliv.se

Sari Bergman Tenno

Administratör


Sari sköter bl.a. administration kring nyanställda, boenden, försäkringar och kontrollerar att vi håller hög kvalitet.


E-post: sari@idaliv.se

Telefonnummer: 073-072 89 83